Przykładem takiego miernika dla działu produkcji jest wskaźnik „Guide Time” zlecenia produkcyjnego, który oznacza czas wyrażony w dniach od momentu publikacji go w planie do przyjęcia wyrobu gotowego na magazyn.
Nie ma uniwersalnych techniqueów premiowania. Głównym celem prawidłowo zaplanowanego i wdrożonego systemu powinno być spełnienie poniższych warunków łącznie:
Przechodząc do punktu numer pięć – mamy brak powiązania systemu premiowego czy motywacyjnego z budżetem. I to jest na naszej liście punkt koronny, bo jest to coś, co w wielu firmach z którymi pracujemy generowało duże kłopoty.
Jednym z rozwiązań wspomagających organizację w tym procesie może być Method Wellbeing, który dzięki holistycznemu podejściu do zdrowia pracownika, zwiększa jego motywację w życiu zawodowym oraz prywatnym. Należy pamiętać, że atrakcyjna premia to nie wszystko. W pierwszym etapie należy wesprzeć pracownika, aby 10 miał zasoby, aby o nią walczyć.
Informacja zwrotna od pracowników w postaci realizacji powierzonych zadań w określonym czasie i odpowiedniej jakości oraz samosterujący się procedure optymalizacji procesów.
Po pelnym roku funkcjonowania systemu w organizacji widzimy jego pozytywny wpływ zarówno na motywację pracowników jak i wyniki firmy. Zarówno program premiowy jak i prowizyjny zdecydowanie spełniły nasze oczekiwania i zwiększyły efektywność firmy.
➡ Arkusze dla każdego pracownika w firmie wraz z miejscem na zdefiniowanie wyzwalaczy oraz kliknij tutaj dobrymi praktykami jak je określać
Lubię dawać części handlowców taki procedure, aby przeanalizowali go i zwrócili się do mnie z informacją, w którym miejscu jest błąd oraz czy method będzie ich motywować, czy wręcz przeciwnie.
Tu sytuacja dla premiowania zadaniowego jest bardziej skomplikowana. Trudno jest określić wyraźne mające sens premiowy zadania.
W firmach produkcyjnych do skonstruowania funkcjonalnego systemu premiowego wykorzystuje się wskaźniki efektywności spójne z celami strategicznymi organizacji. Szczegółowo to zagadnienie zostanie przeanalizowane w dalszej części artykułu poświęconej wskaźnikom efektywności wykorzystywanym do celów premiowych. Na tym etapie przyjrzyjmy się natomiast charakterystyce dobrego systemu premiowego oraz temu, jakie funkcje on pełni w organizacji produkcyjnej.
Wykorzystałem zresztą dwa z nich jako merytoryczny „wkład” do fragmentów opisujących sposób ewidencji i rozliczania zadań. Po prostu gdybym miał to opisywać drugi raz, zrobiłbym to dokładnie tak samo.
Nowa Toyota C-HR ma chowane w karoserii klamki. Dosyć wygodnie się ich używa (jak na tego typu rozwiązanie), aczkolwiek konwencjonalne umożliwiają szybsze dostanie się do samochodu, szczególnie jeśli te chowane trzeba wysunąć wciskając je w przedniej części, by dopiero móc za nie pociągnąć.
Szkolenia są organizowane w bardzo dobrych centrach edukacyjno szkoleniowych np. Golden Ground Tower w Warszawie. Centra są dobrze skomunikowane i nowoczesne. Mieszczą się w budynkach najwyższej klasy. W trakcie szkolenia zapewniamy catering i przerwy kawowe.
Spośród wybranych na poprzednim etapie scenariuszy wspólnie ze sponsorem projektu wybieramy jeden – docelowy. Scenariusz powinien uwzględniać korelację między podstawowymi stawkami wynagrodzenia a nowo planowanym systemem premiowania.